Select Page

Nasza załoga

O nas

Przeczytaj więcej o nas

O nas

VIA DRON

 

to marka firmy PHOTOANDO skupiona na usługach związanych z filmowaniem oraz fotografią za pomocą drona. Nasi piloci są przeszkoleni z bezpieczeństwa lotów oraz posiadają wszystkie niezbędne kwalifikacje, jak i ubezpieczenie OC. Możemy pochwalić się współpracą z urzędami wielu miast i filmowaniem imprez masowych (m.in Światowe Dni Młodzieży). Nasze drony od 2 lat  latają legalnie w całej Polsce a nasze centrum dowodzenia ma bazę we Wrocławiu.

 

Współpraca dwóch pilotów niesie ze sobą wiele korzyści. Lot z wykorzystaniem dwóch dronów zwiększa gwarancję jakości  materiału. Jest to ważne szczególnie w sytuacjach trudnych do powtórzenia – koncerty, imprezy okolicznościowe czy wydarzenia kulturalne. W  sytuacjach gdzie liczy się większa precyzja lot odbywa się z użyciem dwóch kontrolerów sterujących – na zasadzie podziału – na  pilota drona  i operatora kamery. Nasze doświadczenie przekładamy na naszą pracę. Przekonaj się o nas

 

Piloci

 

Poniżej prezentujemy nasze sylwetki:

Oliver Britton

Oliver Britton

Licencjonowany operator, Viadron

Z zawodu artysta-plastyk, fotograf, absolwent  dwóch uczelni artystycznych związanych z Medium Obrazu. Jako zawodowy fotograf swoje projekty wystawiał wielokrotnie na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Nacodzień obcuje z fotografią i filmem. Aktywnie rozwija własną działalność gospodarczą związaną z fotografią komercyjną Photoando. Idąc wraz z duchem czasu rozszerza swoje kwalifikacje i jako uprawniony pilot bezzałogowego statku powietrznego zajmuje się filmowaniem z powietrza. Od 2016 roku ma przyjemność występowania w roli jurora podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dronowych (“Drone Film Festival”)  zorganizowanego we Wrocławiu, z którym jest związany.

Przemysław Sowiecki

Przemysław Sowiecki

Licencjonowany operator

Współtwórca i prezes Stowarzyszenia Ludzi Kreatywnych SLK 110% ART. Redaktor Kreatywnika – portalu twórczych i aktywnych. Obecnie zawodowo zajmuje się szeroko pojętym marketingiem w Internecie w ramach własnej działalności gospodarczej SowiWeb. Specjalizuje się w projektowaniu stron internetowych, prowadzi również szkolenia z zakresu Content Marketingu. Poszerzył zakres działań i jako licencjonowany pilot komercyjnie zajmuje się fotografia i filmowaniem z powietrza. Pomysłodawca i organizator “Drone Film Festival”. Lubi szybką jazdę samochodem i ciasteczka, zwłaszcza cookies. Jest tam, gdzie dzieje się coś wyjątkowego, oryginalnego i wartego pokazania innym.

Poznaj naszą załogę